blog

آخرین پستهای وبلاگ

چکیده آخرین پستها

تیر31

نشانه ها، بخش سوم: علائم تجاری بازرگانی (Trade Mark) و برندها

شنبه 10:24 صبحتوسط حامد اشکانی

نشانه هادر این بخش به یکی از پر کاربرد ترین و آشنا ترین انواع نشان؛ تریدمارک و قابلیت تبدیل شدن آن به برند می پردازیم.

مهر11

رویاگر، سایت منتخب درسومین جشنواره وب ایران

يكشنبه 10:53 صبحتوسط مصطفی مقدم

لوگوی سومین جشنواره وب ایرانسایت رویاگر در دو گروه استاندارهای وب و استفاده از تکنولوژیهای وب، در سه بخش بهترین سایت از نظر طراحی و استانداردهای وب، بهترین سایت از نظر استفاده از CSS و بهترین سایت از نظر استفاده از رنگ و عکس، نامزد برترین های سومین جشنواره وب ایران شد و در نهایت در بخش بهترین سایت از نظر استفاده از CSS، سایت منتخب اعلام شد.

فروردین13

چگونه با لذت، شادمانی و راحتی کار کنیم؟

جمعه 4:57 عصرتوسط مصطفی مقدم

قطعات سنگ روی همدر این پست به نحوۀ صحیح انجام یک کار و کیفیت درونی شروع و اتمام آن پرداخته می شود. درک نکات اشاره شده به شما کمک خواهد کرد تا از کاری که در حال انجام آن هستید بدون توجه به شرایط بیرونی، لذت ببرید. شرایط درونی شما هنگام کار، در بالا رفتن کیفیت خروجی های شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

آذر8

چرا بیل گیتس این قدر موفق شد؟

يكشنبه 1:55 عصرتوسط مصطفی مقدم

بیل گیتسدرباره موفقیت های بیل گیتس و سبک کاری ویژه او کتابها و مقالات مختلفی نوشته شده است. این مطلب هم نیم نگاهی به 9 ویژگی سبک کاری او انداخته است تا شاید توجیهی برای این همه موفقیت این کارآفرین برجسته پیدا کند.

آبان28

نشانه ها، بخش دوم: شیوه استاندارد طراحی و ارائه لوگو

پنجشنبه 5:23 عصرتوسط حامد اشکانی

نشانه ها - بخش 2در بخش اول نشانه ها در دنیای گرافیک، مباحثی درباره انواع نشانه ها، کاربردها، خصوصیات، تقسیم بندی ها و … مطرح شد. در بخش دوم شیوه استاندارد طراحی و ارائه یک نشانه را بصورت قدم به قدم بررسی خواهیم کرد.

آبان11

نشانه ها، بخش اول: مقدمه ای بر طراحی لوگو

دوشنبه 7:27 عصرتوسط حامد اشکانی

نشانه هادر این مقاله در مورد مبانی طراحی لوگو شامل مراحلی که در طراحی یک لوگو باید مورد توجه قرار گیرند، خصوصیتهای یک آرم امروزی، تقسیم بندیها و انواع آرم و نشان با زبانی ساده آشنا خواهید شد.

مهر29

نکته روز رویاگر را به سایت یا وبلاگ خود اضافه کنید

چهارشنبه 5:25 عصرتوسط مصطفی مقدم

نکته روز رویاگرنکته روز، بخشی از سایت رویاگر است که در آن هر روز نکته ای کوتاه و جدید در مورد طراحی همراه با تاریخ جاری آن روز را مشاهده خواهید کرد که در حال حاضر قسمت اعظم آن تشکیل شده از نقل قول های جالبی از شخصیتهای مطرح در ضمینه طراحی. با بکارگیری قطعه ای کوتاه از کد می توانید آنرا به آسانی به سایت یا وبلاگ خود اضافه کنید.

مهر22

طراحی منوهای متحرک بدون نیاز به فلش، بخش دوم: Markup و CSS

چهارشنبه 4:55 عصرتوسط مصطفی مقدم

طراحی منوی متحرک، بخش دومدر بخش اول این مقاله با تکنیکها و روشهای لازم برای ایجاد فایل های تصویری مورد نیاز برای منوی کاربری متحرک آشنا شدیم. در ادامه بصورت قدم به قدم به ایجاد Markup و استایل دهی به آن، همراه با اشاره به توضیحات و نکات لازم مانند تکنیک CSS Sprite می پردازیم.

مهر22

طراحی منوهای متحرک بدون نیاز به فلش، بخش اول: تهیه منابع تصویری

چهارشنبه 4:54 عصرتوسط مصطفی مقدم

طراحی منوی متحرک، بخش اولاحتمالاً شما به عنوان طراح سایت (نه بازدید کننده سایت!) از دیدن منوهای متحرک و زیبای سایتهای فلش لذت برده اید. بعد از آشنایی با استانداردهای وب متوجه خواهید شد که عناصر فلش بخاطر مشکلات دسترسی پذیری و موارد دیگر جای چندانی در طراحی یک وب سایت استاندارد ندارند. حال چگونه می توان بدون استفاده از فلش منوهایی متحرک طراحی کرد؟

مهر9

IETester، رفع مشکل تست سازگاری با Internet Explorer

پنجشنبه 7:24 عصرتوسط مصطفی مقدم15 نظر

IETester Logoنکته ای که شاید بعضی از طراحان وب امروزی توجه زیادی به آن ندارند سازگاری وب سایتشان با مرورگرهای مختلف، به خصوص نسخه های قدیمی مرورگر Internet Explorer است. عرضه سیستم عامل های جدید، مشکل نداشتن محیطی برای تست سازگاری با نسخه های قدیمی تر مرورگر را به مشکلات طراحان وب اضافه می کند. در این مطلب به معرفی مرورگر IETester برای حل مشکل امتحان سازگاری با مرورگرها و ویندوزهای مختلف برای Internet Explorer خواهیم پرداخت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *